Платформа для дистанційного навчання - Нові знання

Організація освітнього процесу у дистанційній формі

З 01.09.2023 року для учнів 1 – 11 класів освітній процес відбуватиметься у дистанційній формі.

Педагогічний колектив Семенівського ліцею 2  здійснює  освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання відповідно до чинного розкладу.

Дистанційне навчання здійснюється згідно з  освітньою програмою закладу освіти та забезпечує виконання суб’єктами дистанційного навчання державних стандартів освіти.

Педагогічні працівники самостійно визначають режим (синхронний або асинхронний) проведення окремих навчальних занять. При цьому не менше 30 відсотків навчального часу, передбаченого освітньою програмою закладу освіти, організовується в синхронному режимі (решта навчального часу організовується в асинхронному режимі).

Синхронний режим:

Це “прямий ефір”, дитина контактує через засоби зв’язку безпосередньо з учителем( Zoomплатформа для організації відеоконференцій).

Дозволяє підтримати дітей. Це спричиняє розуміння дитиною, що вона долучена до спільного процесу.

Асинхронний режим:

Потребує самостійного планування або планування за допомогою вчителя, дедлайнів.

Може відбуватися через електронне листування.

Доступ до уроків, які не потребують онлайн-спілкування між учителем та учнями, здійснюється відповідно до розкладу уроків та дзвінків для учнів 1-11 класів, завдання розміщуються на платформі «Нові знання». У разі організації освітнього процесу в режимі реального часу ( за допомогою  Zoom), вчитель завчасно надсилає посилання на конференції у групах Viber.

Нагадуємо, що під час дистанційного навчання здійснюється оцінювання результатів навчання здобувачів освіти їх учителями. Тому рекомендуємо відповідально та ретельно виконувати вказівки педагогів, вчасно готувати домашнє завдання та проходити електронне тестування!

Інформуємо про те, що  у разі відсутності учня  протягом 10 робочих днів з невідомих причин, заклад освіти інформує про це відповідну службу у справах дітей («Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти», затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 08 вересня 2020 року № 1115 ч.І п.13).

За рішенням педагогічної ради дистанційне навчання відбувається з використанням :

• Zoom– платформи  для  проведення  онлайн занять.
  • Платформи «Нові знання», застосунку «Viber »   для  дистанційної роботи  з  класом.

Також пропонуємо використовувати платформу для дистанційного та змішаного навчання учнів 1-11 класів – Всеукраїнська школа онлайн

Тривалість онлайнового уроку може становити 10 - 25 хвилин, а решту часу
учні виконують завдання, базуючись на отриманому матеріалі. При
використанні технічних засобів навчання під час проведення навчальних занять
чергувати види навчальної діяльності (відповідно Санітарного регламенту для
ЗЗСО, затвердженого наказом МОЗ України No2295 від 215.09. 2020 року).
Безперервна тривалість навчальної діяльності з ТЗН упродовж навчального
заняття повинна бути:

 для учнів 1-4 класів:
у 1- 2-х класах - 2 навчальних занять по 30 хвилин або 3- по 20 хвилин;
у 3-4 класах - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 – по 30 хвилин , або
4 – по 20 хвилин
 для учнів 5-6 класів – 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 – по 35
хвилин, або 4 – по 25 хвилин;
 для учнів 7-9 класів – 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 40
хвилин, або 4 – по 30 хвилин, або 5 – по 25 хвилин;
 для учнів 10-11 класів: 3 навчальних занять по 45 хвилин або 4 – по 35
хвилин , або5 – по 30 хвилин , або 6 – по 25 хвилин.

Дистанційне навчання  організовується відповідно до:

Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08 вересня 2020 року № 1115 ;

– листа Міністерства освіти і науки України від 02.11.2020 № 1/9-609  “Щодо організації дистанційного навчання”